pondelok 22. februára 2016

Pečené kura s červenými pomarančmi

Inšpirácie na obligátne nedeľné kurča nikdy nie je dosť:-) Ja osobne mám rada kombináciu s citrusmi a táto nová verzia úplne splnila moje očakávania! A ak by ste chceli skôr verziu s citrónmi, odporúčam tento rovnako dokonalý recept na pečené maslové kurča s citrónmi podľa Jamieho.


__________________________________________
Ingrediencie na 4 porcie:
- 1 celé rozštvrtené kurča alebo 4 kuracie stehná, ktoré následne môžete ako aj ja rozdeliť ešte na vrchné a spodné stehná a mať tak napokon 8 kúskov
- 4 červené alebo obyčajné pomaranče
- 3 strúčiky cesnaku
- 1 PL dijonskej horčice
- 1 PL hrubozrnnej horčice
- 3 PL worcesterskej omáčky
- 3 PL olivového oleja
- 1 ČL tymiánu
- soľ
+ múka alebo škrob na zahustenie omáčky na záver (nemusí byť)
+ ryža, kuskus alebo ľubovoľná zelenina ako príloha; ja som napríklad urobila varené zelené fazuľky premiešané s opečeným cesnakom na olivovom oleji

1. Kúsky kuraťa umyte a osušte.

2. Odšťavte 2 pomaranče. Prelisujte cesnak a zmiešajte ho s oboma druhmi horčice, worcesterskou omáčkou, pomarančovou šťavou z 2 pomarančov, olivovým olejom, tymiánom a soľou. Marinádou potrite kúsky kuraťa a nechajte ho marinovať ideálne cez noc.

3. Kúsky mäsa spolu s marinádou premiestnite do pekáča alebo na plech. Zvyšné dva pomaranče nakrájajte na plátky a plátky naukladajte pod a na kúsky kuraťa rovnomerne po celom plechu/pekáči. Zakryte pekáč pokrievkou alebo plech hliníkovou fóliou a pečte 1 hodinu pri 180 stupňoch. Následne pečte ešte odokryté na najvyššej mriežke pri 220 stupňoch, ideálne pri zapnutej funkcii grilu, ešte 15-20 minút.

4. Ak chcete dokonalú omáčku k ryži alebo kuskusu, povyberajte kúsky mäsa bokom, omáčky zlejte do malého hrnca, povyberajte z nej kúsky pomaranča, zahustite ju a zmixujte ponorným mixérom.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za váš milý komentár!